-A +A
news

Naudoklegaliai.lt pradeda veiklą

Ket, 25/06/2020 - 16:55

"Naudoklegaliai.lt pradeda veiklą"


Interneto svetainė „Naudoklegaliai.lt“  – legalaus turinio portalas, kuriame talpinamos nuorodos į legalaus turinio šaltinius internete. Nuolat pildomas svetainės turinys apima penkias sritis (muzikos, televizijos ir filmų, elektroninių knygų, vaizdo žaidimų ir sporto transliacijų), kuriose pateikiamos nuorodos į kitas legalaus turinio paslaugas teikiančias platformas. Svetainės tikslas – talpinti ir susisteminti visą legalų komercinį interneto turinį platinamą Lietuvoje bei užsienyje ir teikti informaciją vartotojui apie legalaus turinio šaltinius.

Projektas vykdomas siekiant pozityviai kovoti su nelegalaus turinio platinimu internete ir kitomis piratavimo formomis. Siekiama palengvinti vartotojui surasti legalų turinį ir tokiu būdu paskatinti atsisakyti naudojimosi piratinėmis svetainėmis.

Svetainė yra administruojama Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos bei yra bendro Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos inicijuoto projekto Agorateka dalis.

Agorateka – tai Europos masto legalaus turinio internetinės prieigos vartai, kuriame atskiros Europos Sąjungos valstybės dalinasi nuorodomis į legalaus turinio šaltinius internete. Šis portalas suteikia prieigą prie kitų nacionalinių portalų, kurie savo ruožtu dalinasi nuorodomis į konkrečias legalaus turinio svetaines. Projektas pradėtas vykdyti 2016 metais ir toliau plėtojamas Europos intelektinės nuosavybės tarnybos iniciatyva.

Iki šiol projekto Agorateka rėmuose veikė tik du lietuviški portalai – „Pakartot.lt ir „Kino fondas“, kuriuos administruoja kolektyvinio administravimo asociacijos AGATA ir AVAKA. Šie portalai yra specializuoto turinio t.y. „Pakartot.lt“ buvo skirtas tik muzikos kūriniams, o „Kino fondas“ – audiovizualiniams kūriniams, tačiau iki šiol nebuvo vienos visus legalaus turinio portalus apjungiančios svetainės.

 

Total votes: 0

Daugiau naujienų

25/06/2020

"Naudoklegaliai.lt pradeda veiklą"

Interneto svetainė „Naudoklegaliai.lt“  – legalaus turinio portalas, kuriame talpinamos ...

Daugiau informacijos